Yeni Nesil Chat Sitemizde sohbet yapmanın ayrıcalığını yaşayın…

Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Arkadaşlık Sohbet Odaları


Arkadaşlık Sohbet Odaları

Bugün sizlerle sohbet sitelerinde sıkça rastladığımız bir durumdan bahsedeceğim.

Sanal Dünya Yalan Dünya’mı ?

Teknolojiyi hayatımızın dışında düşünemiyoruz.   Bizim hayat felsefemizin bir parçası olmuştur. Hayatimizi kolaylaştırıyor, sosyalleşmemizi sağlıyor. Her türlü bilgiye kolayca ulaşabiliyoruz. Dünyanın her yerine bir ‘tık’ ile bağlanmamızı sağlıyor. Bununla birlikte farklı kültürler, farklı insanlarla tanışmamız kolaylaşıyor.  İstediğimiz insanlarla sohbet etme imkanı sunuyor.

Bugünlerde arkadaşlık sohbet odaları‘na yoğun ilgi var. Özellikle reel hayatında kolay arkadaşlık kuramayan çekingen insanlar, sanalda daha rahat hareket edebiliyor. Teknolojiyi kullanarak hayal kurduğumuz bir benlikle kendimizi olağanüstü gösterme uğruna, yalana başvuruyoruz.  Konuştuğumuz insanları etkilemenin yolunu aramaktayız.  Aslında insani değerlerimizi kaybediyoruz. Şüphe üstüne kurulmuş ilişkilerin kimseye bir faydası olmayacaktır, faydadan ziyade kişiye zarar vermektedir. Karşımızdaki insandan şeffaflık ararken , biz gerçekten ne kadar doğru oluyoruz!

Genç adam karşısındaki kadını etkilemek için güzel iltifatlar yapıyor!  Kişiliğinin ne kadarını açığa vuruyor acaba? Yüzlerce kelimenin uçuştuğu bir ortamda, kim bilir kendisine ait olmayan neler anlatıyor. Hayali bir kişiliği sergiliyor. Peki ya kadın inanıyor mu? Tabi ki hayır! O da adamın kurguladığı senaryonun başka bir hikayesinin parçasını oynuyor!

İnsan neden karşısındaki insana farklı görünmek ister ? Neden yalan söyler ? Yalan söylemek karakteristik bir özellik midir ? Yoksa koşullara göre değişen bir konu mu ? Hepimiz aldatılmaktan, güvensizlikten, yalandan şikayet ederiz.

Geçenlerde arkadaşlar arasında bu konuyu tartıştık. Erkekler mi daha yalancı yoksa kadınlar mı ? Uzmanlara göre her 10 erkekten 6 sı, medeni durumu, yaş ve ekonomik durumu hakkında yalan söylüyorlar. Kadınlar sanal ortamda daha cesur davranıyorlar, sadece gerçek isimleri hakkında doğruyu söylemiyorlar. Sanal ortamda anonim kaldığımız için, rahatça yalana başvurabiliyoruz. Bazı chat odalarında, kendimizi tanıtırken, daha sevimli göstermek için, hiç kötü bir huyumuz yokmuş gibi davranıyoruz.

Çok sevdiğim bir söz vardır: “ Mükemmel insan yoktur!”

Bazı yalanları da “beyaz yalan” olarak adlandırıyoruz ! Zararsız olduğu için, sevdiklerimizi koruma amaçlı söylüyoruz çünkü. Mesela bir yuva yıkılmak üzereyken söylenen gerçek dışı şeyler ! Ne kadar doğru bilemiyorum. Bana göre yalanın hiç bir şekli doğru değildir.

Sanal dünya biz yalanlarımızdan vazgeçmediğimiz müddetçe yalan dünya olarak kalacaktır!

Ben sanal dünyada gerçeklerle varım. Gerçeğim! Sanal dünyanın gerçek insanları olmanın güzelliğini hep birlikte yaşayalım, paylaşalım. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey var. Birlikte paylaşalım, çoğalalım. Yeterince tükeniyoruz gerçek dünyada.

Yeni yeni arkadaşlıklara yelken açmak üzere girdiğimiz mobil chat sitelerinde gelin dürüst olmayı deneyelim. Kimseyi üzmeyelim, üzülmeyelim.

Sevgiyle kalın, güzelliklerle kalın, gerçeklerle kalın…

Muhabbetleriniz şeker tadında olsun…

YeniChat.Com

 

Yazan: HcRToplam 3 Yorumlar
Sibel

sanal dünya herkese göre yalan değil bence, buradan tanışıp evlenen arkadaşlarım bile var, arkadaşlık sohbet odaları bence gayet iyi...

Hayalet

Sanalda her daim gerceği söylemisimdir... Yalan söylerken anca kendimizi kandiriyoruz! Herkez kisiligimizi begenmek zorunda degil. Yalan soyleyerek kendini sevimli göstermek anlamsiz

elmas

Arkadaşlık sohbet odalarınızda hiç bir rahatsızlık duymadan çok iyi eğlendim

Bir cevap bırakın.

Mobil Sohbet | Chat Odaları | Mobil Chat | Chat Siteleri